ÚVOD

209 453 878 Počítadlo:
!Tento web nepropaguje žadné extremisticke hnutí, ani se nesnaží podporovat nacismus, je to web určený pro historiky a sběratele militarií a lidí se zájmem o Zweitenwelt Krieg a o Wehrmacht Heer!

Tento web je věnován všem padlým vojákům druhé světové války, kteří se ctí a hrdinsky položili svůj život za svoji vlast, jak na straně německé, tak na straně ruské, americké a dalších národů, které se účastnili tohoto konfliktu. Dále je věnován německým vojákům, kteří byli zajati a transportováni do ruských gulagů, kde žili v nelidských podmínkách, mnoho z nich se jich už zpátky do své vlasti nevrátilo. Čest jejich památce!

Než tyto stránky začnete číst, je nutné si uvědomit, že během druhé světové války zahynulo více jak 50 000 000 vojáků a civilistů za strašných podmínek, konkrétně v Něměckém Wehrmacht Heeru, podotýkám Heeru padlo na 5,775,000+ vojáků (celkové ztráty Wehrmachtu v období 1939-1945 činily 10,340,728 vojáků). Druhá světová válka přinesla další zvěrstva, kterých se naštěstí Wehrmacht a jeho složky neúčastnili, a to byly koncentrační tábory, kde zahynulo 6000 000 Židů, s tímhle neměli nic co dočinění obyčejní vojáci Wehrmachtu, kteří museli konat svoji bojovou povinnost na bitevních polích.

Jsou to mé první stránky, takže se předem omlouvám za webdisgn a chyby, jsem na to zcela sám. Některé fotky nejsou Wehrmacht Heer, ale Luftwaffe nebo Waffen SS, neustále budu zlepšovat web jak po stránce obsahové tak technické, pracuji ješte na Kriegsmarine a Luftwaffe.

Copywright by Doom4